Mocem

W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć pewien temat, a mianowicie jest to małżeństwo. Wydaje mi się, że jeśli chcemy założyć rodzinę i wychować dzieci to prawdziwe bezpieczeństwo zapewnić nam może właśnie tradycyjna instytucja małżeństwa. Coraz częściej partnerzy decydują się na tzw. niezamężne małżeństwa. Pojawia się tu, więc pytanie, czy warto rezygnować z formalnie zawartego małżeństwa? Z pewnością możemy wymienić tu odpowiedzi za i przeciw. Jednak ja przedstawię tylko argumenty przemawiające za tym, że warto zakładać rodzinę, bo w końcu małżeństwo jest fajne! Oczywiście dla mnie osobiście jest to jeszcze bardzo odległy temat, ale moje wnioski nasuwają się na skutek obserwacji moich rodziców. Ich ślub odbył się w 1994 roku, a więc dwadzieścia dwa lata temu. Przez ten czas na pewno mieli niejedną sprzeczkę, ale kochają się cały czas tak samo mocno. Pamiętajmy, że trzeba pokonywać wszelkie trudności, dyskutować o tym i dochodzić do kompromisów. Moi rodzice, dzięki małżeństwu stworzyli mi i mojej siostrze bezpieczne miejsce, pełne miłości, spokoju i zaufania. Pokazali oni, jak wiele wartości płynie z posiadania rodziny. W rodzinie jest siła. Rodzina to potęga, którą warto promować. I takim promowaniem zajmuje się Ewa oraz Piotrek Olborscy, którzy prowadzą blogsklep z gadżetami promującymi rodzinę oraz butik z materiałowymi zaproszeniami ślubnymi.

Mocem to przede wszystkim blog o życiu w małżeństwie, o tym, że po ślubie jest fajnie. Łącząc doświadczenie w branży ślubnej, wykształcenie z zakresu tekstyliów i pasję do projektowania Olborscy stworzyli oryginalne zaproszenia ślubne na tkaninach bawełnianych. Oprócz tego brakowało tam koszulek z nadrukami dla żon i mężów, więc Ewa zaczęła je projektować.

Państwo Olborscy uważają, że małżeństwo jest fajne, a bardzo mało się o tym mówi. Za mało. Dużo się narzeka na instytucję małżeństwa, jakie to żony są wredne i czepialskie, a mężowie leniwi i nieczuli. Jednak rzeczywistość nie jest wcale taka zła. Piszą oni właśnie o tej fajnej, małżeńskiej rzeczywistości. I o ślubie, i o weselu, i o narzeczeństwie. Trochę też o miłości, o relacjach damsko-męskich i o domowej codzienności.


W ramach współpracy z Mocem otrzymałam torbę płócienną z napisem Małżeństwo jest fajne. Idealnie sprawdza się ona zakupach. Ponadto nadruk z pewnością przyciąga uwagę. Moim zdaniem warto promować instytucję małżeństwa. Rodzina jest z nami na dobre i na złe. To ona sprawia, że nasze życie jest piękniejsze.

Szczęśliwe małżeństwa biorą się stąd, że i on, i ona dają sobie tyle samo.
Cindy Francis 


Zachęcam Was do robienia zakupów w ich sklepie, gdyż uważam że asortyment, jaki tam znajdziecie jest naprawdę świetny, a wybór - ogromny! Natomiast, jeśli ktoś z Was albo Waszej rodziny zamierza w najbliższym czasie wziąć ślub to polecam zajrzeć na stronę z materiałowymi zaproszeniami na tę właśnie okazję. Nie zapomnijcie także zajrzeć na bloga Mocem, fanpage na Facebooku oraz na ich Instagrama. Wszystkie linki znajdziecie poniżej:


A Wy jesteście zwolennikami zawierania małżeństwa czy uważacie, że jest to przestraszała forma życia rodzinnego? Co myślicie o różnych gadżetach Mocem promujących rodzinę?

Share this:

CONVERSATION

11 komentarze:

 1. Myślę że jesteś troszkę za młoda by mówić o małżeństwie ;).
  To ciężki temat, czasy są dziwne obecnie. Małżeństwo to ciężka praca z obu stron ;).
  http://feather92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością masz rację, dlatego mój post oparłam jedynie na obserwacji, a nie na doświadczeniu :)

   Usuń
 2. Dla mnie na razie jest to też odległy temat, ale uważam, że małżeństwo jest tradycyjną i dobrą "instytucją", która daje na pewno dużo satysfakcji i bezpieczeństwa, ale też zobowiązuje obie strony do nieustannej pracy nad związkiem, aby był on udany.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kupowałam na tej stronie prezent dla koleżanki. byłam pod wrazeniem jakości tych rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na solidną :)

  Zapraszam do siebie - KLIK --- Zawsze odwdzięczam się za komentarze ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Cool! I like your blog! Follow you)

  Welcome to my blog - http://bezdushna.blogspot.ru

  OdpowiedzUsuń
 6. w dzisiejszych czasach o małżeństwie zazwyczaj mówi się źle.. mało o tym,że dobrze. Niestety ;/ Chętnie poczytam blog.
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 7. Przemknął mi kiedyś ten blog :D

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że to fajne, że razem pracują nad czymś, co jest ich wspólnym marzeniem, że wspólnie się rozwijają i spełniają marzenia.
  >FOXYDIET<

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad. Każdy komentarz i obserwacja motywuje mnie do działania. ♥

Thank you for visiting! And I will be really happy if you follow me!
I love you all! ♥

My Instagram: @iamonlyania
My Twitter: @iamonlyania
Snapchat: iamonlyania